Kineziterapeutė Daiva Janarauskienė: apšilimas, atšalimas ir tempimo pratimai

tempimo pratimai

Sveiki BreakingFit podcasto klausytojai. Įpusėjo vasara, o mes vos spėjame suktis su darbais, nors rankų jiems nudirbti turime tiek pat. Beeet… Projektas po truputėlį plečiasi, šiomis dienomis ne tik atsinaujinome savo tinklalapį, bet ir atsidarėme BreakingFit elektroninę parduotuvę. Joje rasite išskirtinai BreakingFit’eriams sukonstruotas patikimų savo srities specialistų paslaugas, kurias ir patys ne kartą išbandėme, už ypatingą kainą. Apie ką aš kalbu? Apie dalykus, aktualius kiekvienam sportuojančiam ir ne tik: kineziterapeuto, gydytojo dietologo konsultacija ir kitos. Paslaugų ir prekių krepšelis palaipsniui didės, tad nepamirškite užsukti ir įsigyti jų sau ar savo artimiesiems (parduotuvėje rasite ir dovanų kuponų).

Tik priminsiu, kad visos BreakingFit parduodamos paslaugos išsiskiria savo kaina ir sudėtimi, tad jūs ne tik įdėsite indėlį į savo pačių ateitį, paremsite BreakingFit projektą – visi likę pinigai bus skirti projekto išlaikymui ir plėtrai – bet ir sutaupysite.

O dabar grįžkime prie podkasto. 🙂

Apšilimas, atšalimas ir tempimo pratimai

Šiame epizode kalbame su kineziterapeute Daiva Janarauskiene bene
svarbiausiomis temomis: apie treniravimąsi – apšilimą, atšalimą ir
tempimo pratimus. Plačiau, apie ką mes kalbėjome:

 1. Tai kas yra tas apšilimas.
 2. Kaip žinoti, kokį turi atlikti apšilimą ir kiek jis turi trukti, jeigu treniruotė kasdien pvz. skiriasi.
 3. Ar apšilimo trukmė = apšilimo kokybė.
 4. Kokia rizika kyla simuliuojant apšilimus.
 5. Ar yra skirtumas, kokio apšilimo reikia pagal sporto šaką (bėgimas, boksas, pilatesas ir t.t.) arba lygį (pradedantysis, pažengęs ir profesionalas)?
 6. Tempimo pratimai ir apšilimas: kaip ten yra su tempimais apšilimo metu, kai iš vienos pusės lyg ir norisi/verta padidinti judesio amplitude, bet iš kitos – nesinori per daug atpalaiduoti raumens. Taigi kalbame, kada tai prasmingai ir kada žalinga.
 7. Pagrindinės tempimų klaidos, kurias daro sportuojantieji.
 8. Ar dažnai atliekant tempimo pratimus reikšmingai mažėja raumens jėga.
 9. Ar tempimai/volavimai po treniruotės gali padėti sumažinti pavėluotą raumenų skausmą.
 10. Su kokiomis rizikomis susiduria tie, kurie vardan jėgos išlaikymo (o gal formos) atsisako bet kokiu raumenis atpalaiduojančių metodikų. Kalbame šiek tiek ir apie raumens „atsisluokniavimą“.
 11. Ką apskritai kalba mokslas apie tai, ar volavimasis vis dar priskiriamas prie rekomenduojamų, kaip dažnai tai reiktų daryti.
 12. Kam reikalingas atšalimas, ką per jį veikti ir kiek jis turi trukti intensyviai sportuojant ir ne.

Taigi, kviečiu paklausyti tiek sportininkus pradedančiuosius, tiek pažengusius:

BreakingFit podcastas taip pat prieinamas per Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Stitcher ir kitose pop programėlėse.

Na, ir nepamirškite mums rašyti, dalintis ir komentuoti: apie tai, kaip vertinate šį epizodą ir kokia kita tema norite, kad pasikalbėtume.

BreakingFit Naujienlaiškis

Užsiprenumeruok ir gauk mūsų naujienas su rekomendacijomis, padėsiančiomis kurti sąmoningą gyvenimo būdą:

Invalid email address
Jokio šlamšto ir reklamos - tik tikslinga, koncentruota informacija.

Parašykite komentarą