Ar priaugsiu svorio, jei valgysiu naktį?

Ar priaugsiu svorio, jei valgysiu naktį

Ar priaugsiu svorio, jei valgysiu naktį ar vėlai vakare – bene populiariausias klausimas, siekiant numesti kelis papildomus kilogramus. Internetuose galima prisiskaityti nemažai informacijos ir „taisyklių“ kaip sulieknėti. Vienas iš populiaresnių mitų skamba taip: „norint numesti svorio negalima valgyti vakare ir naktį“. Bet tai ir yra tik mitas. Kodėl?

Visų pirma pabrėžiame, kad šiuo atveju kalbame grynai apie svorio metimą. Kaip rašoma bendrosiose sveikatos rekomendacijose, nevalgymas vėlai vakare turi teigiamos įtakos bendrai mūsų organizmo būklei. Tai yra tikra tiesa, tačiau kalbant apie svorio metimą, valgymas vakarais ar naktį tikrai nėra esminė priežastis, dėl kurios jums nekrenta svoris. Jei bendras per parą suvartojamo maisto kiekis nėra per didelis (nesuvartojate per daug kalorijų) svorio kritimui valgymo laikas neturi reikšmės.

Ar priaugsiu svorio, jei valsysiu naktį arba kaip tai atrodo praktiškai?

Ar priaugsiu svorio, jei valgysiu naktį

Įsivaizduokite: visą dieną sunkiai dirbote ir neturėjote laiko pavalgyti. Gal praleidote vakarienę. Vėlai grįžus namo tikrai nevertėtų savęs marinti badu ir visomis išgalėmis nevalgyti. Tiesiog suvalgykite tai ir tiek, kiek būtumėte suvalgę vakarienei, ir jūsų „naktipiečiai“ tikrai nepakenks bendram svorio metimui.

Patikimų sveikatingumo srities specialistų paslaugos už ypatingą kainą

Visai kitokia kalba yra tada, jei visą dieną maitinatės įprastai, bet po vakarienės dar atrodo iššluojate visą šaldytuvą. Tokiu atveju jūs tiesiog suvartojate daugiau kalorijų dienos periode ir taip stabdote savo svorio kritimą. Kodėl taip nutinka?

Į šį klausimą atsakyti – itin sunku. Gali būti, kad dienos metu per daug stipriai save apribojate, ko pasekoje vakare „pasiduodate“ pagundoms. O gal maistu siekiate „numalšinti“ dienos eigoje susikaupusį nerimą. Šiaip ar taip, į šį klausimą teks atsakyti patiems sau asmeniškai. Nebijokite pagalbos kreiptis ir į specialistus. Tai tikrai nereiškia, kad esate „silpnas“, veikiau tai reiškia, kad renkatės ryžtingai spręsti savo problemą.

Na, o jei nežinote nuo ko pradėti ir į kokius specialistus kreiptis, nesijaudinkite, mes esame tam, kad jums padėtume. BreakingFit svetainėje galite už prieinamą kainą įsigyti puikaus dietologo konsultaciją, kurios metu su savo srities profesionalu kartą ir visiems laikams išsiaiškinsite tikslius žingsnius, padėsiančius pasiekti norimų rezultatų!

Monika @BreakingFit


Šaltiniai:

  • A.W. Kinsey, M.J. Ormsbee; The Health Impact of Nighttime Eating: Old and New Perspectives; nutrients, 2015.
BreakingFit Naujienlaiškis

Užsiprenumeruok ir gauk mūsų naujienas su rekomendacijomis, padėsiančiomis kurti sąmoningą gyvenimo būdą:

Invalid email address
Jokio šlamšto ir reklamos - tik tikslinga, koncentruota informacija.

Parašykite komentarą