BCAA papildai gali sumažinti jaučiamą bendrą nuovargį

2019-06-20

„Žinai, jau kurį laiką negeriu BCAA ir labai prastai jaučiuosi, atrodo visą laiką būčiau pavargęs “. Tokių patirčių tarp sportuojančių (tiek mėgėjiškai, tiek ir profesionaliai) tikrai galima išgirsti beveik „ant kiekvieno kampo“. Ir iš tiesų, BCAA papildai gali sumažinti jaučiamą bendrą nuovargį. Taip, kalbame ne apie raumens nuovargį, o apie bendrinį pavargimą. Tą, dėl kurio net ir užkietėjusiam treniruočių fanatikui ima labiau norėtis gulėti ant sofos su kibirėliu ledų, o ne eiti pasportuoti. Kaip visa tai veikia?

Turbūt visi puikiai žinome, kad sportuojant mūsų raumenų ląstelėms iš kraujo pasisavintos BCAA tarnauja tarsi plytos, iš kurių statomas stipresnis, didesnis ar ištvermingesnis raumeninis audinys. Ir atvirai sakant, raumens ląstelėms visiškai nesvarbu ar tos BCAA jūsų kraujyje plaukioja dėl to, kad valgėte daug baltyminio maisto, ar dėl to, kad išgėrėte BCAA papildų. Jei kraujyje šakotų amino rūgščių yra, dirbantis raumuo jų pasiims tiek, kiek jam jų tuo momentu reikia.

BCAA papildai ir jų vartojimas arba kas nutinka, kai raumens ląstelės iš kraujo pasiima BCAA?

Mechanizmas gan ilgas, bet dėl tam tikrų priežasčių kraujyje sumažėjus BCAA koncentracijai smegenyse padaugėja kitos amino rūgšties – triptofano koncentracijos. Būtent iš triptofano smegenyse susidaro SERATONINAS – medžiaga, kuri yra labai svarbi mūsų nuotaikų reaguliavime, bet kuri taip pat sukelia nuovargio pojūtį, sumažėjusią motyvaciją. Kuo daugiau kraujyje plaukios BCAA, tuo mažiau triptofano pasieks jūsų smegenis, mažiau susidarys seratonino ir tuo mažiau jusite bendrinį nuovargį. Ar tai reiškia, kad organizmas nebus pavargęs ir jam nereikės poilsio? Ne, tiesiog jums šis nuovargis nesukels tokių stiprių „crash‘ų“.

BCAA papildai

Kaip šias žinias galima išnaudoti praktiškai?

O gi visai paprastai. Jei jaučiate, kad adekvatus sporto kiekis jums sukelia stiprų bendrinį nuovargį, pasvarstykite apie pasipildymą BCAA mitybą praturtinant baltyminiu maistu. Esant itin intensyviam sporto rėžimui (pvz.: ruošiantis varžyboms) verta pagalvoti ir apie papildus.

Tikimės, kad ši informacija padėjo šiek tiek geriau suprasti BCAA poveikį kiekvieno iš mūsų organizmui.


Šaltiniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video treniruotės