Ką valgyti po treniruotės, jei nori priaugti svorio?

Ką valgyti po treniruotės

Tai, kad norint priaugti svorio būtina daug valgyti turbūt niekam nekelia klausimų. Bet konkrečiai ką valgyti po treniruotės – vis dar sukelia neaiškumo. Šiame trumpame straipsnyje pasistengsime tai ir aptarti. Aiškiai ir nesudėtingai.

Šį kartą noriu atkreipti dėmesį į tai, kad panašios taisyklės galiotų ne tik auginant masę, bet ir siekiant kaip įmanoma greičiau atsigauti po treniruotės.

Patikimų sveikatingumo srities specialistų paslaugos už ypatingą kainą

Siekiant auginti raumeninę masę jūsų tikslas yra dvejopas: po treniruotės, 1-2 val. bėgyje suvartoti greitai įsisavinamų angliavandenių ir baltymų mišinį (ši taisyklė galioja ir norintiems greičiau atsigauti, bet nesiekiantiems auginti raumeninės masės), o grįžus namo ar į ofisą vėl papildyti savo organizmą angliavandenių ir baltymų mišiniu.

Ką valgyti po treniruotės

Ką valgyti po treniruotės, jei nori priaugti svorio?

Kaip tai atrodo?

  • Paprasčiausias pavyzdys būtų iškart po treniruotės suvartoti pvz. baltyminį jogurtą/varškę su uogiene. Mėgstantiems sporto papildus pasirinkimas dar lengvesnis: išrūgų baltymų+ skystų angliavandenių kokteilis. Čia toji pirma dalis, kuri tikrai padės greičiau atsigauti, bet dar nebūtinai padės auginti masę.
  • Antroji dalis svarbi išimtinai tiems, kurie siekia masės prieaugio. Grįžus jums ir vėl reikėtų pavalgyti. Šį kartą galite rinktis vištienos krūtinėlę su ryžiais, makaronus su mėsa, žuvimi ar kiaušiniu, bulves su mėsa ar žuvimi. Trumpai tariant tai, ką įprastai esame linkę laikyti sočia vakariene ar pietumis.


Monika @BreakingFit


Šaltiniai:

  • William D. McArdle, Frank l. Katch, Victor L. Katch; Exercise Physiology: Nutrition, Energy and Human Performance, 8th ed.
BreakingFit Naujienlaiškis

Užsiprenumeruok ir gauk mūsų naujienas su rekomendacijomis, padėsiančiomis kurti sąmoningą gyvenimo būdą:

Invalid email address
Jokio šlamšto ir reklamos - tik tikslinga, koncentruota informacija.

Parašykite komentarą