Ką valgyti po treniruotės, jei nori numesti svorį?

Ką valgyti po treniruotės

Kaip ir ką valgyti po treniruotės – vis dar diskutuotinas klausimas. Vieni vis dar įsitikinę, kad maistas po treniruotės tarsi „nubraukia“ taip sunkiai siektus rezultatus, kiti puola valgyti dar neišėję iš salės. Kaip elgtis? Šiame trumpame straipsnyje pasistengsime tai ir aptarti. Aiškiai ir nesudėtingai.

Visų pirma pabrėšiu, kad po treniruotės pavalgyti REIKIA.  Tą darome tam, kad padėtume kūnui atsistatyti po fizinio darbo, „sutaisyti“ treniruotės metu atsiradusias mažas pažaidas raumeniniame audinyje (jos įvyksta ne tik tada, jei sportuojate su svoriais, bet ir atliekant vadinamas kardio treniruotes), paskatinti mūsų kūną stiprėti, o ne silpnėti.

Ką valgyti po treniruotės

Visų antra noriu atkreipti dėmesį į tai, kad tai, KĄ valgome po treniruotės, didžiąja dalimi priklauso nuo mūsų tikslo. Šioje trumpoje „špargalkėje“ pakalbėsime apie tai, ką rinktis po treniruotės, jei mūsų tikslas nėra masės auginimas.

Patikimų sveikatingumo srities specialistų paslaugos už ypatingą kainą

  • Nesiekiant auginti masės (dažniausias atvejis), o siekiant numesti svorio, sulieknėti, įgauti „tonuso“, po treniruotės turėtume labiausiai fokusuotis į baltyminių maisto produktų suvartojimą. Kartu galime pridėti nedaug sunkiau įsisavinamų angliavandenių. Ne, baltymai nėra reikalingi tik raumens augimui (ko dažnai baiminasi norintys numesti svorio). Baltymai būtini siekiant raumeniui „atsistatyti“ ir padėti užtikrinti, kad jūsų metamas svoris yra iš nepageidaujamo riebalinio sluoksnio, o ne judėti mums leidžiančio raumeninio audinio. Kaip tai atrodo? Paprasčiausias pavyzdys būtų lapinių daržovių salotos su mėsa, žuvimi ar kiaušiniais.
  • Sportuojantiems vakare ir nenorintiems „apsikrauti“ virškinimo sistemos puikiu pavyzdžiu gali tapti pieno produktai (asmeniškai aš šiuo metu be galo pamėgau „Amfora protein“ varškę.). Papildų mėgėjams geru pasirinkimu gali tapti tiesiog baltyminis kokteilis.


Monika @BreakingFit


Šaltiniai:

  • William D. McArdle, Frank l. Katch, Victor L. Katch; Exercise Physiology: Nutrition, Energy and Human Performance, 8th ed.
BreakingFit Naujienlaiškis

Užsiprenumeruok ir gauk mūsų naujienas su rekomendacijomis, padėsiančiomis kurti sąmoningą gyvenimo būdą:

Invalid email address
Jokio šlamšto ir reklamos - tik tikslinga, koncentruota informacija.

Parašykite komentarą