Šalto vandens nauda sportuojant ir atvirkščiai

2020-06-08

Jau kurį laiką populiaria tema tarp sportuojančių asmenų tapo ne kas kita, o šalto vandens nauda sportuojant. Na, jei kada žiūrėjote dokumentinį filmą apie vienos ar kitos sporto šakos profesionalų sportininką, tai turbūt esate matę tokį vaizdą: po sunkios treniruotės ar varžybų, atletas drąsiai žengia į šalto vandens pripildytą vonią.

Tuo tarpu šalia esantis komandos narys į šį vandenį supila dar ir nemažą kiekį ledo. Tokios vonios, pasak atletų, padeda jiems atsigauti. Tačiau ar tikrai? Ar ir mes po treniruotės turėtumėme atvėsinti savo kūną šalto vandens kupinose voniose ar mažų mažiausiai – šaltuose dušuose? Apie tai šiandien ir pakalbėsime. Trumpai ir aiškiai.

Šalto vandens nauda sportuojant

1) Sportininkų naudojamose šalto vandens voniose vandens temperatūra siekia vos 5-15 laipsnių temperatūrą.

Gulėjimo tokiame šaltame vandenyje tikslas – sumažinti per treniruotę ar varžybas patirtus raumens pažeidimus ir jų sukeltus uždegiminius procesus. Manoma, kad tai gali pagerinti atleto rezultatus.

Šalto vandens nauda sportuojant

2) Šiuometiniai moksliniai tyrimai įrodo, kad kalbant apie šalto vandens vonių teigiamą įtaką atsigavimui po fizinio krūvio, vieno atsakymo nėra.

Šalto vandens vonios gali padėti pagerinti jūsų savijautą po sunkios treniruotės ar varžybų (jausitės mažiau pavargę, kankins mažesnis raumenų skausmas), tačiau tuo pačiu atitolinti tikrąjį atsigavimą, vykstantį raumenyse (pažeisto raumens gijimą, išeikvotų maistinių medžiagų grįžimą į raumenines ląsteles).

Taigi jei paklaustumėte manęs, ar šalto vandens vonios padės jums greičiau atsigauti, visų pirma paklausčiau, ką turite omenyje: ar rytoj jūsų laukia antra varžybų diena ir turite jaustis kaip įmanoma geriau? Jei taip, tada sakyčiau, kad taip, šalto vandens vonia galėtų būti geras pasirinkimas. Bet jei į šaltą vandenį pasinerti norite kiekvieną dieną – siūlyčiau neatitolinti tikrojo kūno atsigavimo, todėl šalto vandens procedūras reiktų praleisti.

3) Naujausiais duomenimis, nuolat taikomos šalto vandens vonios sulėtina organizmo prisitaikymą prie fizinio krūvio ir taip sumažina raumens didėjimą, stiprėjimą ir kitų fiziologinių savybių vystymąsi sportuojant.

Tikiuosi šis trumpas, bet aiškus straipsnis padėjo jums susidaryti aiškesnę, mokslu grįstą nuomonę apie šalto vandens vonių taikymo privalumus ir trūkumus sportiniams rezultatams.

Iki!

Monika @BreakingFit


Šaltiniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video treniruotės