Sąmoningas gyvenimo būdo keitimas veikia, bet tai ne tik mityba, mankšta

Sąmoningas gyvenimo būdo keitimas

Ką darytum, jeigu daktaras tau išrašytų vaistus, kuriais galėtum užkirsti kelią aukštam kraujospūdžiui, diabetui, padidėjusiam cholesterolio kiekiui, širdies ligoms, depresijai ar netgi senatvinei demencijai? Ir ką galvotum, jeigu mokslininkai būtų plačiai ištyrę šį medikamentą, o jų gausių tyrimų rezultatai liudintų apie nenuginčijamą šio vaisto veiksmingumą? Ir dar, o jei šis vaistas būtų praktiškai nemokamas ir neturintis jokio šalutinio poveikio? Ar patikėtum? Na, ne – kai ką nutylim. Tiesą sakant, šalutinių poveikių yra – tai pagerėjusi miego kokybė, padidėjusi energija ir susitvarkęs svoris. Tai mūsų klausimas būtų toks: ar jį vartotum?

Nieko nėra neįmanomo

Iš tikrųjų, šis magiškai efektyvus vaistas egzistuoja. Jis – tikras. Ir jis yra prieinamas kiekvienam. Šis vaistas vadinasi sąmoningas gyvenimo būdo keitimas. Jo veikliosios medžiagos yra fizinis aktyvumas, mitybos pagerinimas ir pakankamas miegas. Kai šios medžiagos vienoje formulėje – jos veikia. Nuostabiai gerai veikia. Jeigu ši elementari formulė būtų piliulė, be abejo, milijonai žmonių vaistinėse stovėtų eilėse ir peštųsi dėl jos, o farmacijos įmonės semtųsi didžiulius pelnus. Bet juk viskas yra daug paprasčiau. Tu gali nuspręsti būti pats savo tiekėju – sąmoningas gyvenimo būdo pakeitimas susijęs su žiniomis ir veiksmais, už kuriuos atsakingas esi tik pats ir niekas kitas. Nors daugelio šį reikalą išmanančių gydytojų nuomone, šių žinių ir įpročių išmokyti žmogų yra tiesiog per sunku, ir dauguma žmonių „per sunku“ sutinka, mes nesutinkam dėti lygybės ženklo tarp per sunku ir neįmanoma. Tai yra įmanoma.

Tyrimais pagrįstas sąmoningas gyvenimo būdo keitimas

Sąmoningas gyvenimo būdo keitimas - mityba

Pagrindinė visos mūsų, kaip BreakingFit, veiklos transliuojama žinutė ir yra tai, kad sąmoningas gyvenimo būdo pakeitimas yra įmanomas. Ne tik įmanomas, bet ir prasmingas bei būtinas pilnavertiškai gerai sveikatai užtikrinti. Kaip ir galima būtų tikėtis, bet kokiuose gyvenimo būdo pokyčiuose labiausiai akcentuojama mityba ir mankšta. Taip ir čia – sąmoningi sprendimai ir sveikų įpročių formavimas yra labai svarbu. Tačiau, taip pat turėtume atkreipti ne ką mažesnį dėmesį ir į psichologinius veiksnius savo gyvenimuose. Tokius kaip vienatvė, izoliacija, depresija ar tiesiog pyktis. Tai yra ne ką mažiau svarbu, kadangi tyrimai rodo, jog emocinė ir socialinė sveikata yra susijusi su sumažėjusia ligų ir priešlaikinės mirties rizika. Gaunamos meilės ir grįžtamojo ryšio svarba nenuginčijamai įtakoja mūsų sveikatą. Medicinos profesorius bei profilaktinės medicinos tyrimų instituto įkūrėjas Dean Ornish (jo TED kalbų galite pasiklausyti ČIA) yra vienas iš sąmoningo gyvenimo būdo keitimo pradininkų, kuris su savo komanda šią temą tyrinėja jau keli dešimtmečiai.

Patikimų sveikatingumo srities specialistų paslaugos už ypatingą kainą

Jų atliktų tyrimų rezultatuose pabrėžiama, jog daugybė „blogo“ elgesio modelių, tokių kaip rūkymas, alkoholio vartojimas ir persivalgymas, iš tikrųjų yra žmonių bandymai savarankiškai gydyti emocinį skausmą. Žmogui rodant net ir „blogiausio“ elgesio apraiškas, jo gyvenimo būdo pokyčių tikslas neturėtų būti greitai pasimatantis apčiuopiamas rezultatas. Tai nėra tikslo siekimas ar hobis – tai yra būdas. Tai yra gyvenimo būdas, ir galutiniu jo tikslu visada turėtų išlikti sveikatos stiprinimo strategijomis paremtų įpročių laikymasis visą gyvenimą.

Ką turėtume suvokti apie gyvenimo būdo keitimą

Trumpai tariant, jokie pokyčiai žmogaus gyvenime neįvyks, jeigu tai bus „peršama“ per prievartą, tikintis, jog įspėjimai ar grasinimai suveiks. Bet koks gyvenimo būdo pokytis turi būti ne tik kad prasmingas, bet ir malonus. Jeigu sprendimas kažką keisti ar nekeisti bus varomas neigiamomis asociacijomis – tikriausiai tai bus „per sunku“. Be galo svarbu atsiriboti nuo bet kokių „blogų“  etikečių bei vengti kaltės, gėdos ir gąsdinimo metodikomis paremtų taktikų pokyčiams pasiekti. Jeigu tai prasminga ir malonu – žmogus tuo užsiims. O kas yra maloniau, nei tas momentas kai sąmoningai suvoki, jog pats esi savo likimo valdovas ir savo laivo kapitonas? Juk sprendimus dėl tavo ateities priima ne niekas kitas, o tu pats. Vėlgi, sąmoningai. Tai ar keisimės, a?

Nuo ko pradėti? Rekomenduojame šiuos skaitinius iš mūsų archyvo:

BreakingFit Naujienlaiškis

Užsiprenumeruok ir gauk mūsų naujienas su rekomendacijomis, padėsiančiomis kurti sąmoningą gyvenimo būdą:

Invalid email address
Jokio šlamšto ir reklamos - tik tikslinga, koncentruota informacija.

Parašykite komentarą